خانه هوشمند


خانه هوشمند مفهومی است که با توسعه تکنولوژی‌های روز در حوزه ارتباطات، شکل جدی به خود گرفته است. منظور از خانه هوشمند افزودن ویژگی‌هایی برای بهبود عملکردهای مختلف آن است. یک خانه هوشمند مجموعه‌ای از اتصالات است که ارتباطات وسایل الکترونیکی شما را با یکدیگر برقرار کرده؛ و از طریق یک سیستم کنترل مرکزی ممکن می‌کند. این سیستم کنترل‌گر امکانات زیادی از جمله کنترل دمای محیط، میزان نور، قفل‌های درب و پنجره‌ها، تنظیمات انواع وسائل الکترونیکی، نظارت از طریق دوربین‌ها و سنسورهای مختلف برای امنیت بیشتر و... را در اختیار شما قرار می‌دهد.

فکر کردن به داشتن یک خانه هوشمند اکنون به واقعیت پیوسته است. محصولات هوشمندسازی ساختمان ها محبوبیت بسیاری یافته است زیرا آنها راحتی و امنیت بیشتری را برای شما و خانواده شما فراهم می آورد. خانه هوشمند این امکان را فراهم می آورد که از قابلیت استفاده از تکنولوژی بالا و لوکس بودن که در گذشته امکان پذیر نبود ، استفاده کنید. از آنجا که توسعه فن‌آوری همچنان گسترش می‌یابد، احتمالات برای هوشمندسازی ساختمان ها برای مشتریان امکان پذیر است تا زندگی راحت‌تر و لذت بخش تر شود. این سیستم همواره قابلیت ارتقا را داراست، در هر زمانی می توانید با توجه به نیاز خانواده خود این تجهیزات را به خانه اضافه کنید. استفاده از این سیستم ها باعث صرفه جویی در زمان، پول و انرژی می شود.


قابلیت های خانه هوشمند

Brightness control

کنترل روشنایی

چراغ های هوشمند می توانند با واکنش های خودکار و ترجیحات روزمره خاموش و روشن شوند و در اینصورت در مصرف پول و انرژی صرفه جویی کنند.

Remote control

کنترل از راه دور

کنترل کامل خانه از راه دور تنها بر روی موبایل شما. با این ویژگی می توانید کل منزل خود را وقتی که در خانه نیستید مشاهده کنید، تا از اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید.

Temperature control

کنترل دما

شما می‌توانید گرمایش و سرمایش خانه را نیز از طریق استفاده از هر دو تابع زمان و پارامتر کنترل کنید. با استفاده از سنسورهای حساس گرمایشی و سرمایشی موجود

Safety system control

کنترل سیستم ایمنی هوشمند

براحتی می توانید سیستم آژیر خطر را فعال یا غیر فعال نمایید یا حتی کد کلیدی خاصی را بر روی آن تنظیم کنید. با این سیستم از امنیت کامل برخورداریند.


هدف خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند یک هدف را دنبال می‌کند؛ که این هدف به شما زندگی آسوده‌تر، ایمن‌تر و بهینه‌تری ارائه می دهد. این ابزارها کمک می‌کند که شما به کمک گوشی خود و اتصالات اینترنتی و وای‌فای، از راه دور و نزدیک کنترل کاملی بر منزل خود داشته باشید. بازگشت به خانه هوشمند تر می‌تواند کنترل شما را بر روی هر جنبه از نحوه عملکرد خانه شما بهبود بخشد و ایمنی و دسترسی به آن را افزایش دهد. مزایای خانه هوشمند معمولا به چند دسته تقسیم می‌شود که شامل پس‌انداز، ایمنی، راحتی و کنترل است . علاوه بر این ، برخی مشتریان این محصولات را برای آرامش ذهن خریداری می‌کنند.

 

آیا به دنبال آرامش و راحتی در فضای زندگی خود هستید؟ تکنولوژی خانه هوشمند می تواند شما را در این راه یاری نماید.


ویژگی‌های هوشمندسازی ساختمان


ساده شدن انجام بسیاری از فعالیت‌ها ، بهبود بعضی از ویژگی‌ها مثل بهینه‌شدن مصرف سوخت، احساس امنیت بیشتر از طریق کنترل بر قفل‌ها و نظارت دائمی بر خانه‌ها و دریافت گزارشات تغییرات احتمالی در وضعیت خانه، بعضی از مواردی است که در خانه هوشمند زندگی را برای شما شیرین‌تر خواهد کرد. البته موارد گفته شده تنها بخشی از ویژگی‌هایی است که یک خانه هوشمند می‌تواند در اختیار شما قرار دهد. این روزها خانه‌ هوشمند ویژگی‌های متنوع‌تر و هوشمندانه‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهند؛ و این ویژگی‌ها مرهوم پیشرفت روزافزون تکنولوژی‌های ارتباطی و نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است.

به عنوان مثال لامپ‌های هوشمند امروزی علاوه بر اینکه قابلیت خاموش و روشن شدن از راه دور و بدون استفاده از کلیک را دارند؛ قابلیت زمان‌بندی برای روشن و خاموش شدن، افزایش و کاهش شدت نور و حساسیت به حرکت را نیز ارائه می‌دهند.

توجه کنید که خانه‌های هوشمند مفهومی بسیار گسترده است؛ و از ارتباطات هوشمند تا پارکینگ، استخر و جکوزی هوشمند را شامل می‌شود. به عنوان مثال تلویزیون‌های امروزی می‌توانند بخش مهمی از یک خانه هوشمند باشند؛ که بسیاری از وظایف و علاقه‌مندی‌های آنلاین شما از جمله دانلود و ضبط فیلم‌های مورد علاقه، پیگیری شبکه‌های اجتماعی شما و... را پیگیری کرده و انجام می‌دهند.

در نهایت باید گفت صنعت هوشمندسازی ساختمان ، که محصول آن خانه هوشمند است؛ مانند قلب تپنده خانه شما و همچون یک دستیار حرفه‌ای برای بهبود کارهای شما در خانه، به کمک شما خواهد آمد، بطوریکه شما می توانید بدون آنکه در خانه باشید در هر مکانی یا در هر زمانی منزل خود را مدیریت نمایید. خانه هوشمند یک مغز زنده است که وجود شما را درک می‌کند و می‌کوشد زندگی شما در خانه را لذت‌بخش کند و همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی نماید.