عملکرد سیستم آبیاری هوشمند در باغچه‌ها

Performance of access control
کارایی سیستم کنترل تردد در خانه هوشمند
اسفند ۱۵, ۱۳۹۷
نمایش همه
Intelligent irrigation system operation in the gardens

با تبلیغاتی مبنی بر کمبود منابع آبی و خشک شدن سفره‌های آب زیرزمینی، اهمیت مصرف بهینه آب بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین هر تکنولوژی که به بهینه کردن مصرف آب توصیه کند، مورد استقبال قرار می‌گیرد. یکی از این تکنولوژی‌های امروزی داشتن سیستم آبیاری هوشمند است. با داشتن این سیستم هوای گیاهان و باغچه خود را بیشتر داشته باشید. حتی زمانی که در منزل یا ویلا حضور ندارید این کار را به سیستم آبیاری بسپارید و سپس خانه‌ هوشمند خود را ترک کنید. شاید این راهی باشد که با استفاده از آن سهم بزرگی در صرفه‌جویی در مصرف آب داشته باشیم.

البته در چندسال گذشته شاهد سیستم آبیاری قطره‌ای بودیم. این سیستم در طول روز آب را با فشار تنظیم شده‌ای به صورت قطره قطره به خاک می‌رساند. اما این روش مشکلاتی هم داشت. به طور مثال روزنه‌های رساندن آب آن‌قدر ریز بودند که پس از مدتی این روزنه‌ها توسط مواد آلی و ذرات آب دچار گرفتگی می‌شد.

حتما می‌دانید همانطور که کم آبی می‌تواند به سلامت گیاه آسیب بزند، قرار گرفتن زیاد از حد ریشه گیاه در آب هم می‌تواند برای آن مضر باشد. بسیاری از علل زرد شدن برگ‌های گیاه به دلیل آب زیادی است که به خاک آن داده‌ایم. یکی از وظایف این سیستم، مدیریت میزان آبدهی به خاک است. در ادامه نحوه عملکرد سیستم آبیاری هوشمند را بیشتر توضیح می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

سیستم آبیاری هوشمند برای چه خانه‌هایی لازم است؟

این تکنولوژی برای همه خانه‌ها مناسب نیست. به خصوص که امروزه بسیاری از منازل به صورت آپارتمان و برج‌های مسکونی ساخته شده است و در نهایت یک باغچه کوچک در قسمت حیاط یا لابی دارد.

برای خانه یا ویلایی که باغچه در ابعاد مختلف دارند این نیاز احساس می‌شود که کاش یک نفر باشد و مدام حواسش به آبیاری گیاهان با ارزشمند ما باشد. اما با پیشرفت تکنولوژی این مشکل هم رفع شده است. سیستم آبیاری هوشمند بر اساس نیاز شما و به تعداد مشخص باغچه شما را هوشمند می‌کند. شما می‌توانید باغچه خود را به چند قسمت تقسیم کنید و در هر قسمت آن یک سیستم آبیاری هوشمند جایگذاری کنید. ممکن است در یک باغچه گیاهان و درختان متنوعی داشته باشید که نوع و میزان آبیاری آن‌ها با هم متفاوت باشد، به همین خاطر بهترین کار استفاده از چند سیستن آبیاری است که با توجه به گیاهان اطراف خود برای آبیاری تنظیم و برنامه‌ریزی شود.

با داشتن این سیستم زمانی که برای سفر، خانه خود را ترک می‌کنید و گیاهان خود را تنها می‌گذارید دغدغه این را ندارید که در موقع برگشت با یک باغچه خشک شده روبرو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *