اهمیت سیستم امنیتی در خانه هوشمند

smart motion sensor
آشنایی با سنسورهای حرکتی هوشمند
تیر ۱۵, ۱۳۹۸
Baby Room Camera Advantages
مزایای دوربین اتاق کودک
تیر ۲۹, ۱۳۹۸
نمایش همه
Importance of security system in smart home

خرید و استفاده از وسایل امنیتی دلایل خاصی دارد. اما همانطور که از نامش پیداست هدف تمامی آن‌ها ایجاد و برقراری امنیت است. حال این امنیت می‌تواند مراقبت از یک وسیله باشد یا حتی جان آدمی. زمانی که هزینه‌هایی را برای داشتن خانه هوشمند پرداخت می‌کنید لازم است از این سیستم‌ها مراقبت کنید. شما با وسایل مختلفی می‌توانید اهمیت خانه یا دفتر کاری خود را افزایش دهید. در این مقاله اهمیت سیستم امنیتی را برای شما توضیح می‌دهیم.

سخت شدن شرایط اقتصادی باعث می‌شود بیش از قبل نگران دارایی‌های خود باشیم. به همین منظور دست روی دست گذاشتن چاره کار نیست. پیشرفت تکنولوژی به شما کمک می‌کند تا آرامش خاطر داشته باشید. با داشتن سیستم‌های امنیتی به راحتی می‌توانید پایتان را از خانه یا محل کار بیرون بگذارید و تمامی شرایط را از راه دور کنترل کنید. حتما شما هم دلتان نمی‌خواهد حاصل زحمات چند ساله‌تان بر یک چشم بر هم زدن از بین برود.

اهمیت سیستم امنیتی روز به روز بیشتر از قبل مشخص می‌شود. ممکن است برای ابتدای کار تصور کنید هزینه‌های زیادی را باید پرداخت کنید. اما این هزینه‌ها نتیجه کاملا مثبتی خواهد داشت تا شما را از پرداخت هزینه‌های دیگر معاف کند. اما نصب این سیستم‌های امنیتی تنها برای حفظ مال و ثروت نیست. زمانی که جان اعضای خانواده‌تان در میان باشد وجود این تکنولوژی رنگ دیگری در ذهن می‌گیرد.

 

درب‌های اتوماتیک چگونه باعث امنیت ساختمان می‌شود؟

امروزه تکنولوژی باعث شده حتی درب‌های ساختمان هم به صورت هوشمند ساخته و نصب شوند. درب‌های اتوماتیک عبور و مرور را برای افراد آسان می‌کنند. همچنین معمولا این درب‌ها از جنس شیشه هستند که دید کافی را برای نگهبانی و دوربین‌های نظارتی داشته باشند. بنابراین شیشه‌ای بودن آن یک مزیت فوق‌العاده است. با وجود این درب‌ها می‌توانید از ورود افراد به داخل ساختمان جلوگیری کنید. این درب‌ها دارای سیستم قفل هستند که در مواقع احساس خطر می‌توانید آن را سریعا قفل کنید. همچنین در جلوی این درب می‌توانید دوربین‌های امنیتی قرار دهید تا عبور و مرور را به راحتی کنترل کنید.

البته درب‌های اتوماتیک انواع مختلفی دارند. شاید فکر کنید این درب‌ها تنها برای راحتی و آسایش شماست و امنیت زیادی ندارد. این بسیار خوب است که برای جابجایی خودروی خود، برای باز و بسته کردن درب پارکینگ از ماشین پیاده نشوید و تنها با زدن یک دکمه بر روی ریموت آن را باز و بسته کنید. اما امنیت این درب‌ها در دستان شماست. در واقع بجای داشتن کلید شما یک ریموت هوشمند در دستان خود دارید. با توجه به برد این ریموت‌ها در صورتی که از دوربین‌های امنیتی متوجه باز بودن درب شوید می‌توانید سریعا با زدن یک دکمه، درب ساختمان را ببندید.

 

مزایا و اهمیت سیستم امنیتی

مهم‌ترین مزیت داشتن سیستم امنیتی برای همه ما آشکار است. داشتن امنیت مهم‌ترین مزیت این کار است. اما این تمام ماجرا نیست، شما با این کار از مزیت‌های دیگری هم برخوردار می‌شوید. برای مثال سارقان با مشاهده هوشمند بودن خانه شما، احساس خطر می‌کنند و خودشان را در دردسر نمی‌اندازند. به همین دلیل بیشتر به سمت خانه‌هایی می‌روند که از سیستم امنیت پایین‌تری برخوردار باشد.

بسیاری از ما هر ساله هزینه‌های زیادی را بابت بیمه پرداخت می‌کنیم. در صورتی که برای خانه و یا دفتر کار خود امنیت را آورده باشیم، پرداخت هزینه‌های بیمه برایمان کم‌تر می‌شود. برای مثال با نصب سیستم ضد سرقت به بیمه سرقت نیاز نخواهیم داشت. همچنین با داشتن سیستم اعلام حریق هوشمند، سریعا برای رفع مشکل اقدام می‌کنید. بنابراین خانه و دفتر کاری شما آسیبی از این بابت نخواهد دید که برای آن به دنبال هزینه‌های بیمه باشید. این کار ما را یاد ضرب المثلی می‌اندازد: پیشگیری بهتر از درمان است.

شما با داشتن این سیستم وضعیت خانه یا محل کار خود را حتی از راه دور کنترل می‌کنید. این کار از طریق اپلیکیشن‌های مختلف توسط فروشندگان تجهیزات خانه هوشمند در اختیار شما گذاشته می‌شود. شما می‌توانید به دوربین‌های نصب شده در منزلتان وصل شوید و شرایط فعلی را مشاهده کنید. همچنین روشن یا خاموش بودن وسایل برقی را چک کنید. دمای هوای خانه را مشاهده کنید و آن را تغییر دهید. گاهی روشن ماندن بیش از حد یک وسیله برقی می‌تواند باعث بروز حادثه شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *