با سیستم فرمان صوتی خانه خود را کنترل کنید

Motion Detection Sensor
سنسور تشخیص حرکت چیست؟
آذر ۹, ۱۳۹۸
نمایش همه
Smart Home Voice Command System

تکنولوژی در خانه‌های هوشمند شما را به سمتی می‌برد تا بدون صرف انرژی و کمک گرفتن از نیروی بدنی بتوانید تغییرات مورد نیاز خود را برای شرایط خانه ایجاد کنید.

هیجان انگیز می‌شود که اگر بتوانید روشن کردن چراغ فضای خاصی از خانه را با فرمان صوتی خود روشن کنید. سر جایتان نشسته‌اید و گوشی تلفن همراه م ریموت روشن کردن چراغ هم از شما دور است، خستگی یک روز کاری توانی برای بلند شدن از سر جایتان نگذاشته، تنها می‌توانید بر روی مبل تکیه دهید و با صدای خود فرمان صوتی ایجاد کنید. در کسری از ثانیه خواسته شما اجرا می‌شود. یک امتیاز دیگر به آسایش شما در خانه هوشمند اضافه شد.

کاربرد فرمان‌های صوتی به روشن شدن چراغ‌های خانه محدود نمی‌شود. شما می‌توانید انواع دستگاه‌های هوشمند در خانه خود را مانند ترموستات‌ها، چراغ‌ها، درب‌های پارکینگ و آبپاش‌ها را با استفاده از دستورات صوتی و باتری کنترل کنید.

برای این که انتخاب بهتری از این سیستم در خانه خود داشته باشید، بهتر است با افراد با تجربه‌ای در این حوزه مشورت کنید. با گروه متخصص شرکت مبنا اسمارت هوم مشورت کنید و اعلام کنید که سیستم فرمان صوتی را برای چه فضایی در خانه خود می‌خواهید به کار بیندازید.

 

کارایی سیستم فرمان صوتی

برای استفاده از این سیستم باید یکسری فرمان صوتی برای او مشخص کنید. این سیستم نمی‌تواند به صورت دائم فعال باشد و اصوات محیط اطراف خود را تحلیل کند. در این سیستم یک کلمه برای فعال شدن آن تنظیم می‌شود. برای مثال این کلمه می‌تواند برند دستگاه باشد. بعد از صدا زدن نام برند دستگاه، درخواست خود را با صدای بلند اعلام کنید. پیام شما باید برای سیستم قابل تشخیص باشد. برای این منظور باید یک عبارت را برای سیستم تعریف کنید تا بتواند آن‌ها را تشخیص دهد. در صورتی که عبارت گفته شده توسط شما در سیستم تشخیص داده نشود، فعالیتی انجام نمی‌شود.

یک مثال برایتان می‌زنیم؛ بعد از گفتن نام برند، با صدای بلند می‌گویید: چراغ آشپزخانه را روشن کن. سیستم فرمان صوتی شروع به تحلیل صدای شنیده شده می‌کند. در صورتی که این فرمان را از قبل در دیتای خود داشته باشد، سریعا فرمان شما را اجرا می‌کند.

 

برای چه فضاهایی مناسب است؟

ممکن است در خانه شما فرد سالمندی زندگی کند که ساعاتی در روز را مجبور باشد تنها بماند. رسیدگی به همه امور سالمندان به صورت ۲۴ ساعته نیازمند استخدام یک پرستار است. اما پیدا کردن فردی قابل اعتماد که بتواند با روحیات سالمند شما هماهنگ باشد کار آسانی نیست. به همین منظور سیستم‌های هوشمند می‌تواند کمک زیادی به شما کند. سالمندان با چنین سیستمی می‌توانند بدون این که از سر جایشان بلند شوند، قسمتی از کارهای خود را بدون زحمت انجام دهند. برای مثال به کمک این تکنولوژی می‌توان با اعلام فرمان صوتی، باغچه‌ها را آبیاری کرد یا پرده‌های اتاق اصلی را برای ساعاتی در روز کنار زد.

سیستم فرمان صوتی را می‌توانید در خانه خود فعال کنید و همچنین شرایط کلی را از راه دور به گوشی همراه خود کنترل کنید. این سیستم برای افراد معلول و کم توان هم می‌تواند یک راه حل اساسی باشد. افراد نابینا می‌توانند با داشتن این سیستم به راحتی کنترل سیستم گرمایشی یا سرمایشی خانه را در دست خود بگیرند، درب‌های اصلی خانه را ببندند و چراغ‌های اضافی را جهت صرفه‌جویی در انرژی خاموش کنند.

معمولا برای کنترل وسایل برقی در خانه از ریموت استفاده می‌شود. این ریموت‌ها دردسرهایی مانند تعمیرات، گم شدن، تمام شدن باتری و … را به دنبال خواهد داشت. اما با وجود تکنولوژی فرمان صوتی می‌توانید بدون کمترین زحمتی کنترل برخی از امور خانه را به دست بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *