شبیه ساز حضور

 شبیه ساز حضور در خانه هوشمند مبنا

امروزه اینترنت اشیاء جز مباحث بسیار مهم در زندگی روزمره محسوب میشود. منظور از اینترنت اشیاء همان هوشمند سازی وسایل و ابزارهای مورد استفاده در زندگی روزمره می باشد. اگر آشنایی کامل به محصولات هوشمند خانگی نداشته باشید احتمالاً اولین سوالی که با دیدن نام این محصول در ذهن شما را به خود مشغول داشته است این است که محصولی به نام شبیه ساز حضوری هوشمند چیست؟

به طور خلاصه میتوان گفت این دستگاه برای زمان هایی کاربرد دارد که شما در منزل حضور فیزیکی ندارید به این شرح که؛ در صورت استفاده و نصب این محصول در خانه شما توسط پنل مدیریت در برنامه مختص آن و از طریق گوشی هوشمند یا smart phone خود و یا تبلت و.. می توانید تنظیم کنید که در ساعات خاصی از روز و یا شب چراغ های مختلف خانه روشن و یا خاموش گردند. به عنوان مثال سناریو زیر را بررسی می نماییم : در ساعت 7 صبح یک چراغ خاصی در منزل روشن شود، و در ساعت 10 چراغ دیگری علاوه بر چراغ اول نیز روشن گردد و در نهایتاً در ساعت 10 شب تمام چراغ ها خاموش شود.

مزیت استفاده از این محصول این است که کسی متوجه عدم حضور شما در منزل نمی گردد و تا حدود زیادی امنیت منزل شما را نیز تأمین می نماید. هدف از تولید و عرضه این محصول روشن و خاموش کردن لامپ های محیط طبق دستور ورودی در نرم افزار و یا به صورت رندم می باشد. این محصول قابلیت ارتباط مستقیم و از راه دور توسط تلفن های هوشمند و تبلت ها را دارد. ابعاد فیزیکی این محصول 30 میلی متر در 50 میلی متر در 42 میلی متر با قدرت 20dBm می باشد.

اجزای تشکیل دهنده شبیه ساز حضور

اجزای تشکیل دهنده این سیستم یک دستگاه شبیه ساز حضوری با طول 15 سانتی متر و یک مبدل با طول 4 سانتی متر می باشد. مبدل مارالذکر به کلیدهای لمسی وصل شده و آن کلید ها را همانند کلیدهای لمسی هوشمند آماده دریافت دستور و فرمان از دستگاه اصلی میکند؛ منظور از کلیدهای مکانیکی همان کلیدهای عمومی که در منازل و ادارات کاربرد دارد.

لازم به ذکر است که می توان این سیستم شبیه ساز حضوری را بدون مبدل و با اتصال دستگاه شبیه ساز حضوری به کلید های لمسی RF نیز راه اندازی کرد.

بنابر این نتیجه میگیریم که سیستم شبیه ساز حضور در دو پکیج ارائه می گردد :

1- دستگاه شبیه ساز به همراه مبدل که در آن مبدل به کلید های مکانیکی (همان کلید های موجود در منازل سنتی) متصل می گردد و باعث میشود کلیدهای مکانیکی دستور بگیرند.

2- دستگاه شبیه ساز حضور به همراه کلیدهای لمسی هوشمند 

امکانات شبیه ساز حضور

شامل دو ماژول فیزیکی یکی برای مبدل و دیگری برای شارژ

امکان کنترل در زمان های عدم حضور

 
 

در ادامه این محصول شرکت مبنا را از نظر فیزیکی و نحوه عملکرد آن توصیف خواهیم کرد :

شبیه ساز حضور همانگونه که در در پایین صفحه تصاویر آن ها را مشاهده مینمایید؛ از دو قطعه فیزیکی تشکیل شده است. یکی از این قطعههای فزیکی دارای پورت USB بوده و شارژر اسمارت فون (گوشی هوشمند) شما بوده و به برق متصل می گردد. این دستگاه کاملا با برق شهری سازگار بوده و با آن به راحتی هماهنگ می گردد.

قطعه دوم و دیگر این شبیه ساز هوشمند مبنا اسمارت هوم، به پشت کلید متصل شده و یک گیرنده فرکانس است و نحوه کارکرد آن دقیقا مانند گیرنده ریموت درب ها می باشد. این قطعه از طریم اینترنت (وای فای) پروگرم شده و کار میکند.