صرفه جویی با خرید ترموستات هوشمند

Smart lamp
لامپ هوشمند چیست و چه کاربردی در خانه هوشمند دارد؟
شهریور ۱۲, ۱۳۹۷
Smart Care of Children
مراقبت هوشمند از کودکان در خانه‌های هوشمند
آبان ۳, ۱۳۹۷
نمایش همه
Save by purchasing smart thermostats

با یک ترموستات هوشمند می‌توانید مقدار بیشتری در میزان مصرف سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه خود صرفه‌ جویی کنید. در طول فصل های گرم سال شما می‌توانید از راه دور اقدام به کاهش درجه حرارت دستگاه تهویه مطبوع خانه یا محل کار نمایید. مثلا تصور کنید که دقایقی قبل از رسیدن به خانه بتوانید از طریق گوشی هوشمند خود اقدام به روشن کردن کولر و تنظیم درجه آن نمایید. همینطور می‌توان این کار را به عنوان یک برنامه‌ریزی مداوم در نظر گرفت تا در ساعاتی خاص دستگاه تهویه مطبوع شما، روشن، خاموش و یا تغییر درجه دهد.

این ویژگی‌ها علاوه بر اینکه بسیار جذاب و کاربردی هستند و زندگی شما را راحت‌تر می‌کنند؛ از نظر کاهش مصرف انرژی نیز بسیار موثر بوده و در بلندمدت می‌توانند صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های آبونمان شما ایجاد کنند. تمام این مزیت‌ها با استفاده از ترموستات هوشمند قابل دریافت است. جالب است بدانید که طبق بررسی‌های انجام شده، استفاده از ترموستات هوشمند می‌تواند تا ۵۰ درصد در کاهش مصرف انرژی صرفه‌جویی ایجاد کند.

 

ترموستات هوشمند چیست؟

ترموستات هوشمند، همچنین به عنوان یک ترموستات ارتباطی نیز شناخته شده است. به این معنا که می‌تواند در یک خانه هوشمند در چرخه ارتباطی با اینترنت قرار بگیرد. این ترموستات به شما امکان می‌دهد درجه حرارت ساختمان را به صورت اتوماتیک و یا با برنامه‌ریزی بر اساس برنامه‌های روزانه، شرایط آب و هوایی و نیازهای گرمایشی و سرمایشی تنظیم کنید. بعضی از این ترموستات‌ها قابلیت اتصال به شبکه Wi-Fi را نیز در اختیار شما می‌گذارند.

 

چرا باید استفاده از ترموستات های قدیمی دستی را متوقف کنیم؟

مزیت یک ترموستات هوشمند این است که می‌تواند الگوهای زندگی خانگی شما را یاد بگیرد؛ و گرمایش و سرمایش خانه را با توجه به زمانی که یک خانه اشغال شده یا قرار است اشغال شود، تنظیم کند. این کار میزان استفاده از سیستم‌های گرمایشی و خنک‌کننده را در ساعاتی که هیچ کسی برای مدت زمان قابل توجهی خانه نیست کاهش می‌دهد.

ترموستات قابل برنامه‌ریزی استاندارد تنها در صورتی که برنامه‌ریزی شده باشد می‌تواند به صورت استاتیک در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. مهم است که بدانید مطالعات نشان داده است که اکثر ساکنان خانه‌های مسکونی هرگز آنها را برنامه‌ریزی نمی‌کنند و یا به طور کلی ترموستات را از مود برنامه‌ریزی‌شده خارج می‌کنند.

Buy Smart Thermostat

طبق یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۰ در آزمایشگاه ملی لارنس برکلی انجام شد؛ ۸۹ درصد از پاسخ‌دهندگان هرگز از ترموستات قابل برنامه‌ریزی خود برای تنظیم یک برنامه روزانه یا آخر هفته استفاده نکرده‌اند.

اگر شما یکی از معدود کسانی است که در مورد روش استفاده از ترموستات خود بسیار دقت می‌کنند؛ ممکن است با تغییر به ترموستات هوشمند ، صرفه‌جویی‌های زیادی را مشاهده نکنید. اما مزایای اضافی، مانند گزارش‌های مصرف انرژی هفتگی و ماهانه و دسترسی از راه دور به تنظیمات ترموستات هوشمند، این تغییر را برای شما ارزشمند می‌کند.

 

نکاتی درباره استفاده از ترموستات هوشمند

یک ترموستات هوشمند درست مثل یک مدل معمولی نصب شده است و تنها برای اولین مرتبه شما نیاز به انجام تنظیمات دستی دارید. هنگامی که ترموستات هوشمند را بر اساس خواسته خود تنظیم کنید؛ این وسیله معمولا بیدار شدن، ترک خانه، رفتن به خانه و رفتن به رختخواب را یاد می‌گیرد و به طور خودکار تنظیمات را انجام می‌دهد. همچنین هنگامی که برنامه شما تغییر می‌کند، می‌تواند به طور خودکار با وضعیت شما منطبق شود؛ و بیشترین صرفه‌جویی ممکن در انرژی را برای‌تان فراهم کند.

 

نکاتی برای نصب ترموستات هوشمند

هنگام انتخاب و خرید ترموستات و کلید لمسی هوشمند به هماهنگی آن با دستگاه تهویه مطبوع خود دقت کنید. همچنین اگر ترموستات هوشمند را با هدف داشتن خانه‌ای هوشمند می‌خرید؛ به این نکته توجه کنید که قابلیت اتصال به گوشی هوشمند از طریق Wi-Fi را داشته باشد.

در نهایت در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصصان “خانه هوشمند مبنا” تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *