نقش منبع تغذیه در خانه هوشمند

Learn more about smart home features
با ویژگی خانه هوشمند بیشتر آشنا شوید
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۸
smart motion sensor
آشنایی با سنسورهای حرکتی هوشمند
تیر ۱۵, ۱۳۹۸
نمایش همه
مرکز تفکر خانه هوشمند

تصمیم گرفتن برای خرید وسایل هوشمند یعنی ایجاد آسایش بیشتر برای زندگی روزمره. وقتی یک ارتباط بین تمامی وسایل ایجاد کنید و بتوانید تمامی آن‌ها را از طریق پنل مدیریت و کنترل کنید یعنی یک خانه هوشمند برای خود ساخته‌اید. وسیله‌های زیادی هستند که می‌تواند در خانه به راحتی شما کمک کند. این وسایل هوشمند توسط اینترنت اشیا با اپلیکیشن نصب شده روی گوشی شما ارتباط برقرار می‌کند و به شما این قدرت را می‌دهد که بتوانید برای تغییرات آن برنامه ریزی کنید. البته چرخ تمامی این وسایل باید توسط یک منبع تغذیه بچرخد.

تنوع بی نظیر وسایل هوشمند دست ما را برای انتخاب در هر رنج قیمتی باز می‌گذارد. به همین ترتیب افراد زیادی می‌تواند از پیشرفته بودن تکنولوژی بهره ببرند. این پیشرفته شدن اهداف زیادی دارد، اما نکته‌ای که کاملا برای ما واضح و روشن است، توجه به راحتی ما و حفظ ارزش زمان ما در انجام کارهایمان است. اگر هنوز برای اقدام دچار شک و تردید هستید به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله ما را با عنوان چرا باید یک ساختمان هوشمند داشته باشیم بخوانید.

 

انواع منبع تغذیه و مزایای آن

هر وسیله هوشمندی نیازمند یک نیرو و قدرتی برای ادامه روند برنامه ریزی خود دارد. این نیرو می‌تواند از طریق باتری، دریافت انرژی از محیط و یا توسط انرژی برق شهری باشد. در صورتی که تامین کننده این نیرو توسط نیروی برق شهری باشد، به طور کلی دو نوع منبع تغذیه برای خانه‌های هوشمند وجود دارد. منبع تغذیه معمولی و منبع تغذیه سوئیچینگ. انتخاب هر کدام از این منابع تغذیه بر اساس شرایط و مشورت با تیم آگاه مبنا اسمارت هوم صورت می‌گیرد. شاید بپرسید دریافت انرژی از محیط به چه معناست. برخی از وسایل دارای صفحات یا پنل‌های نوری هستند. به این طریق که باتری درونی آن‌ها توسط نور خورشید یا نور لامپ شارژی می‌شوند. سپس به تدریج مصرف می‌شوند. البته نور یکی از منابع انرژی برای شارژ شدن باتری دستگاه‌هاست. استفاده از نیروی باد و آب هم به همین منظور استفاده می‌شود.

تامین باتری برای وسایل کار آسانی است. اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که عمر باتری‌ها محدود هستند. اگر بخواهیم برای تمامی وسایل از نیروی باتری استفاده کنیم، ممکن است هر هفته درگیر تعویض باتری باشیم. خود این موضوع باعث می‌شود وقت با ارزش خود را از دست بدهیم.

 

اهمیت وجود منابع تغذیه برای وسایل خانه هوشمند ما

اولین نکته مهم برای منبع تغذیه، انعطاف پذیری آن در شرایط مختلف است. ممکن است در طول روز وسایل هوشمند دائما در حال تغییر باشند. برای مثال هر دستگاهی در طول روز چندین بار فعال یا غیر فعال شود. به همین منظور منابع تغذیه باید تحمل تغییرات زیاد را داشته باشد.

همچنین ممکن است برخی از وسایل برای مدتی در حالت فعال قرار نگیرد. در چنین مواقعی منبع تغذیه باید بتواند مصرف انرژی برای چنین دستگاه‌هایی را تا حد امکان پایین بیاورد تا از هدر رفتن آن جلوگیری کند. برای مثال وسایلی که توسط سنسور روشن یا خاموش می‌شوند به صورت متناوب کار می‌کنند. توجه به انرژی مصرفی این وسایل بسیار مهم است.

نکته بعدی توجه به نوع کاربرد وسایل برای استفاده ماست. هر وسیله هوشمندی از یک منبع انرژی استفاده می‌کند. بنابراین قبل از خرید لازم است به اهمیت وجود آن پی ببریم. در صورتی که نیاز آن چندان هم برای خانه هوشمند ما ضروری نیست می‌توانیم از آن صرف نظر کنیم و به فکر خرید وسایل هوشمند دیگری باشیم که کاربرد مهم‌تری برای آسایش ما دارند. همچنین منبع تغذیه می‌تواند فضای زیادی را اشغال کند. با زیادتر شدن وسایل هوشمند باید فضای موجود را هم بهینه‌تر کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *