ویژگی‌های هتل هوشمند را بشناسید

what is smart home light switch
کلید هوشمند چیست؟
بهمن ۶, ۱۳۹۷
Intelligent home temperature control
آشنایی با کنترل دما در خانه هوشمند
بهمن ۲۴, ۱۳۹۷
نمایش همه
Smart hotel features

هوشمند کردن هتل ها اتفاقی فراتر از سطح انتظار ماست. امروزه مردم از هر ایده‌ای برای هوشمندسازی خانه، هتل، دفترکار و … استقبال می‌کنند. مدیر هتل با به کارگیری ابزارهای هتل هوشمند، می‌تواند خدمات بی‌نظیری به مهمانان خود عرضه کند. با این کار در وقت و هزینه خود و مهمانان صرفه جویی می‌شود. مشتریان راضی همیشه شما را انتخاب می‌کنند. بعد از پیمودن یک مسیر طولانی و رسیدن به هتل هوشمند، معمولا توان و حوصله انتظار برای رزرو کردن اتاق را نداریم. هتل‌های هوشمند این خدمت را به صورت آنلاین در اختیارتان می‌گذارند.

 

کنترل تردد در هتل هوشمند

دوره دسته کلیدها در هتل‌ها به پایان رسیده، زمانی که مسئول راهنمای اتاق با یک جاسوئیچی بزرگ با شما همراه می‌شد که روی هر کلید شماره اتاق نوشته شده بود. جدا از این که امنیت لازم را نداشت، امکان گم شدن کلیدها زیاد بود. امروزه در هتل هوشمند از طریق پنل‌های کنترل تردد، رمز عبور بر روی کارت‌هایی تعریف می‌کنند. این کارت را تا زمان اقامت‌تان در هتل در اختیارتان می‌گذارند. با این کارت می‌توانید برای ورود و خارج شدن اتاق، درب کمدهای رمزدار استفاده کنید.

 

ترموستات لمسی کلید لمسی در هتل هوشمند

ترموستات‌های لمسی هوشمند دمای اتاق را کنترل می‌کنند. و در مواقع لزوم اقدام به خاموش کردن خودکار وسایل گرمایشی و سرمایشی می‌کنند. به وسیله کلید لمسی کنترل روشنایی فضای اتاق شما در هتل هوشمند و یا خانه هوشمند دست خودتان است. کلید لمسی انواع مختلفی دارد و با توجه به فضا و میزان روشنایی لازم برای اتاق به صورت پنلی روی دیوار نصب می‌شوند.

 

سیستم آنتن مرکزی دیجیتالی هتلی

در هتل‌ها، اختصاص دادن هر آنتن برای هر اتاق غیر ممکن است. این کار هم نیازمند فضای زیاد و هم هزینه زیادی است. برای همین منظور چندان عاقلانه نیست که برای تعدد اتاق ها، آنتن های مجزا تهیه کنید. سیستم آنتن مرکزی دیجیتالی هتلی به کمک شما می‌آیند. به وسیله یک آنتن قدرتمند، سیگنال‌های دریافتی از طریق سوئیچ‌ها به سیستم ‌صورتی و تصویری واحدها توزیع می‌شود. علاوه بر این شما با نصب سیستم آنتن مرکزی از حجم عظیمی از سیم و کابل در ساختمان جلوگیری می‌کنید.

 

کنترل پرده‌ها با استفاده از نرم افزار

برای این کار در نرم افزار ساعت دلخواه خود را برای کنار زدن صبحگاهی پرده ها تعریف می‌کنید. نرم افزار بر اساس سناریوی تعریف شده شما، وظیفه را اجرا می‌کند. شاید دلتان بخواهد با غروب خورشید پرده ها خودکار کشیده شوند و چراغ‌ها روشن شوند. بنابراین می‌توانید در نرم افزار مخصوص براساس نیاز خود ساعت و تسک تعریف کنید.

 

کارت هولدر هتلی

بعد از وارد شدن به هتل هوشمند باید کارت خود را درون شیار کارت هولدر هتل بگذارید. با این کار سیستم برق اتاق وصل می‌شود. قبل از خروج هم جهت صرفه‌جویی انرژی برق، کارت هولدر را از درون شیار همراه خود ببرید. فراموش نکنید با این کار هم در انرژی صرفه‌جویی کرده اید و هم برای ورود مجدد به کارت تردد خود در به هتل نیاز دارید. تمامی این اتفاقات از طریق برنامه و سیستم لاگ قابل بررسی هستند. ممکن است در طی روز به دلیل مشغله‌های فکری خیلی از موارد را به فراموشی بسپارید. با عجله از هتل خارج می‌شوید، یادتان می‌افتد که سیستم گرمایشی اتاق‌ها را خاموش نکرده‌اید. توسط برنامه مخصوص این کار را در کسری از ثانیه انجام می‌دهید.

ظهر تابستان است. از فرط خستگی و گرما توان انجام کاری را ندارید؛ تنها رسیدن به هتل و استنشاق هوای خنک حالتان را رو‌به‌راه می‌کند. چند لحظه قبل از رسیدنتان وارد برنامه می‌شوید و خیلی راحت سیستم خنک کننده را روشن می‌کنید. تا لحظه ورودتان به اتاق هتل، هوای خنک در فضا جریان پیدا می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *