با ویژگی خانه هوشمند بیشتر آشنا شوید

Smart window application
کاربرد پنجره هوشمند چیست؟
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸
مرکز تفکر خانه هوشمند
نقش منبع تغذیه در خانه هوشمند
تیر ۵, ۱۳۹۸
نمایش همه
Learn more about smart home features

آسایش و امنیت دو موضوع ضروری در زندگی است. وقتی تکنولوژی آن‌قدر پیشرفت کند که نیازی نباشد از سر جای خود برای کوچکترین کارها بلند شویم و تمرکز خود را برای انجام کارهایمان از دست دهیم، چرا از این تکنولوژی استفاده نکنیم؟ با خواندن این مقاله از ویژگی خانه هوشمند مطلع می‌شوید.

شاید در نگاه اول فکر کنید هوشمند سازی وسایل نوعی ولخرجی باشد. اما واقعیت این است که شما با این تکنولوژی آسایش را برای زندگی خود بیشتر می‌کنید، همچنین ارزش مادی خانه شما نیز بیشتر می‌شود. بنابراین شاید کمی هزینه بیشتری برای این کار لازم باشد اما وقتی از مزایای آن آگاهی پیدا کنید متوجه ارزش پرداخت آن خواهید شد. هوشمندسازی خانه باعث می‌شود در مصرف انرژی برق صرفه‌جویی داشته باشید. بنابراین با قبض‌های پرداخت و جریمه‌های آن روبرو نمی‌شوید.

 

کنترل همه چیز در دستان شماست

هر قدمی که برای هوشمند سازی ساختمان خود بردارید توسط یک اپلیکیشن در گوشی تلفن همراه شما قابل کنترل است و این جذاب‌ترین ویژگی خانه هوشمند شماست. شما با این اپلیکیشن می‌توانید قدرت زیادی در نظارت خانه خود داشته باشید. با یک کلید می‌توانید برنامه مشخصی به وسایل خود بدهید. به طور مثال می‌توانید بر روی این اپلیکیشن تنظیم کنید که یکی از چراغ‌های خانه شما راس ساعت ۸ روشن شود. همچنین اگر چند روزی در خانه حضور ندارید و نگران گلدان و باغچه‌های خود هستید، می‌توانید سیستم آبیاری هوشمند خود را فعال کنید تا زمان برگشت با تعدادی گلدان بی‌جان روبرو نشوید.

بارها برایتان پیش آمده که برای باز یا بسته کردن درب پارکینگ زمان زیادی را از دست داده‌اید. اما درب اتوماتیک ریموت‌دار در خانه شما این زمان را جبران کرده و می‌توانید به سرعت به مقصد خود برسید.

 

یک نگهبان همیشگی در خانه شما

یک دغدغه روزمره برای همه این است که در هنگام خروج از خانه مدام دنبال چک کردن وسایل برای امنیت آن هستیم. قفل کردن کمدها، پنهان کردن وسایل قیمتی، قفل کردن در ورودی و دیگر مسائل. حتی اگر بخواهیم پس از مدتی به سفر برویم و حال و هوایی عوض کنیم باز هم نگرانی همراه ما می‌شود و بخشی از لذت سفر را از ما می‌گیرد.

 

دما و هوای مطبوع، قبل از رسیدنتان

تصور کنید زمستان است و شما چندین ساعت را در بیرون از منزل به سر برده‌اید. قاعدتا زمان رسیدن به منزل احساس سرما در محیط خواهید داشت. احتمالا اولین کاری که می‌کنید این است که سیستم گرمایشی را روشن کنید، اما تا زمان گرم شدن فضا نیز باید سرما را تحمل کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *