کارایی سیستم کنترل تردد در خانه هوشمند

Solar power generation system
آشنایی با سیستم تولید برق خورشیدی در خانه هوشمند
اسفند ۶, ۱۳۹۷
Intelligent irrigation system operation in the gardens
عملکرد سیستم آبیاری هوشمند در باغچه‌ها
اسفند ۲۶, ۱۳۹۷
نمایش همه
Performance of access control

در این مقاله قصد داریم شما را با سیستم کنترل تردد آشنا کنیم. هر ابزاری و تکنولوژی که زندگی ما را آسان‌تر کند حتی اگر در ابتدا مورد استقبال قرار نگیرد، پس از مدتی طرفداران بسیاری پیدا خواهد کرد. تکنولوژی‌هایی که امنیت را برای زندگی ما بیشتر می‌کند امروزه اهمیت خود را ثابت کرده‌اند. حتما بعد از خرید خودروی خود به فکر خرید سیستم دزدگیر افتاده‌اید. این کار برای حفظ امنیت است. البته یک دلیل دیگر هم دارد، آن هم این است که درب خودروی خود را به کمک لمس یک دکمه قفل یا باز کنید. پس امنیت و راحتی در کنار هم تکنولوژی قابل قبولی از آب درمی‌آید.

اما برای منازل هم فکری کرده‌ایم. اما پیشرفته‌تر از سیستم‌های دزدگیر خودرو! سیستم کنترل تردد کارایی بسیار بیشتری از نامش دارد. با این سیستم امنیت بیشتر را به منزل یا شرکت خود می‌آورید. مصرف انرژی را کمتر و کنترل می‌کند. زمانی که شما از منزل خارج شوید با کارت خود به دستگاه کارتخوان اعلام می‌کنید که در منزل نیستید، سیستم کنترل تردد با توجه به تنظیماتی که شما روی دستگاه‌های هوشمند انجام داده‌اید وسایل را کنترل می‌کند.

اما چرا این سیستم امنیت بیشتری برای شما ایجاد می‌کند؟ با این سیستم می‌توانید سیستم دزدگیر را فعال کنید. به طوری که پس از خارج شدن از منزل یا محل کار، کارت خود را دوبار بر دستگاه بکشید سیستم دزدگیر را فعال می‌کنید و همچنین در خروجی توسط سیستم قفل می‌شود.

Intelligent home with access control systems

خانه خود را با سیستم کنترل تردد هوشمند کنید

سیستم کنترل تردد توسط یک دستگاه کارتخوان و چند کارت مغناطیسی انجام پذیر است. این سیستم دارای امنیت فوق‌العاده‌ای است. تعداد کارت‌های مغناطیسی به تعداد درخواست شما و برای اعضای خانواده توسط دستگاه رمزگذاری و تعریف می‌شوند. این کارت مانند دیگر کارت‌های عابر بانک حجم و وزن سبکی دارد و به راحتی همراه شما قرار می‌گیرد. برای استفاده از سیستم کنترل تردد نیازی به درآوردن کارت از کیف خود ندارید. تنها با قرار دادن کیف پول خود روی دستگاه، کارت شناسایی می‌شود و شما می‌توانید داخل منزل شوید. در این لحظه اگر دیگر سیستم‌های هوشمندسازی خانه هوشمند فعال باشند به محض ورود شما، چراغ‌ها روشن، پرده‌های اتاق و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی بر اساس تنظیمات شما به کار می‌افتند.

همچنین در مواقع خارج شدن از منزل شما یک بار دیگر کارت را مقابل دستگاه قرار می‌دهید و سیستم کنترل تردد متوجه خروج شما می‌شود؛ چراغ اتاق‌ها را بر اساس تنظیمات شما خاموش می‌کند، پرده‌ها کشیده می‌شود و وسایل گرمایشی و سرمایشی طبق خواسته شما خاموش می‌شوند.

 

هوشمند سازی ادارات با سیستم کنترل تردد

اگر برای هر فرد در ادارات یک کارت مغناطیسی و برای هر اتاق یک دستگاه کارتخوان در نظر بگیریم، صرفه‌جویی بزرگی در مصرف انرژی‌ها می‌شود. برایتان بیشتر توضیح می‌دهم. به طور مثال اگر کارمندی ۱ روز مرخصی بگیرد و در محل کار خود حضور نداشته باشد، سیستم کنترل تردد متوجه این موضوع می‌شود و روشنایی اتاق، خنک کننده و سیستم‌های گرمایشی را خاموش می‌کند. این امر سبب می‌شود انرژی بیهوده مصرف نشود و از هزینه قبض‌های برق و … کاسته شود.

سیستم کنترل تردد در ادارات باعث ایجاد امنیت هم می‌شود. در هر شرکتی اسناد و وسایل مهمی وجود دارد که باید از دید عموم به دور باشد. برای اتاق‌های خاص یک شرکت مانند اتاق‌های مالی، انبارها و … از سیستم کنترل تردد استفاده کنید و بعد از خارج شدن از این اتاق‌ها به دنبال کلید از بین دسته کلید خود و قفل کردن درب اتاق نباشید. تنها با کشیدن کارت روی دستگاه درب اتاق مورد نظر را قفل کرده و سیستم دزدگیر را هم فعال کنید. با این کار از وسایل و اسناد مهم خود در شرکت به خوبی محافظت خواهید کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *