کارایی پرده هوشمند را می‌دانید؟

Central antenna system performance in buildings
عملکرد سیستم آنتن مرکزی در ساختمان‌ها
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
Smart Hotel Heating System
سیستم گرمایش و سرمایش در هتل هوشمند
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
نمایش همه
Smart curtain

هوشمند شدن وسایل به شما کمک می‌کند که یک همراه کنترل کننده با خود داشته باشید. اینکه چرا باید یک ساختمان هوشمند داشته باشیم؟ شاید سوالی باشد، که در ابتدا فکر شما را به خود مشغول کند. به این فکر کنید که همراهی با شماست، که حواسش به همه چیز هست. به شما گزارش دهد و شما را در جریان امور خانه بگذارد. وضعیت را بررسی کند و بر اساس آن تصمیم‌گیری کند و پاسخ دهد. کارایی پرده هوشمند بیش از آن‌چه که تصور می‌کنید، است.

حس جالبی است که با ورود شما به خانه هوشمند خود، تمامی پرده‌ها کنار زده شود. همچنین در هنگام خروج نیازی به کنترل بسته بودن پرده‌ها ندارید. اگر سیستم ورود و خروج داشته باشید، با برداشتن کارت از دستگاه به معنی خروج شما از منزل، تمامی پرده‌ها کشیده می‌شود. البته این تنظیمات محدودیتی برای شما ندارد. برای مثال شاید لازم باشد گلدان‌های کنار یک پنجره از نور خورشید در طول روز استفاده کنند. به همین خاطر شما می‌توانید طبق خواسته خود به این سیستم برنامه خاصی بدهید که از آن پیروی کند. تمامی این کارها توسط یک دکمه تحت اختیار شما انجام می‌شود.

شاید تصور کنید هزینه زیادی را باید پرداخت کنید. قیمت هر دستگاه با توجه به نیاز شما کاملا متفاوت است. اما در نهایت باید بدانید که با این کار ارزش پولی خانه هوشمند خود را زیادتر از قبل خواهید کرد.

 

فواید و کارایی پرده هوشمند

برای بررسی فواید یک تکنولوژی باید با نحوه عملکرد آن آشنا شوید و ببینید که اصلا برای شما مناسب است یا خیر؟ صبح با بیرون آمدن خورشید و تابش آن به زمین، نیرویی انرژی بخش به موجودات می‌رساند که برای ادامه زندگی به آن نیاز دارند. حتما دقت کرده‌اید روزهایی که با گرمای نور خورشید از خواب بیدار می‌شوید انرژی و هیجانی بیشتر برای سپری کردن روز خود دارید. پس این اولین کارایی پرده هوشمند است. شما می‌‌توانید برنامه‌ریزی دقیقی برای آن تنظیم کنید که هر روز صبح ساعت ۷ پرده‌ها کنار زده شوند. با این کار احتمال خواب ماندن و دیر رسیدن به محل کار کمتر هم می‌شود.

این سیستم با انواع پرده‌ها می‌تواند سازگاری داشته باشد. با نصب این سیستم محتمل تغییر چندانی برای ظاهر منزل خود نمی‌شوید. تنها به جای میله پرده‌های قدیمی باید میل پرده‌های خاصی که دارای ریل‌های هوشمند هستند را نصب کنید. پس از این عملکرد پرده‌ها توسط تلفن همراه شما یا دستگاه مخصوص کنترل می‌شود.

می‌دانستید که با این موضوع امنیت خانه خود را بالا می‌برید؟ بسیاری از سارقان به رفتار ظاهری ساختمان توجه ویژه‌ای دارند. در صورتی که متوجه شوند پنجره‌های خانه باز نمی‌شوند، چراغی روشن و خاموش نمی‌شود و پرده‌ها کنار زده نمی‌شود گمان می‌کنند که کسی در خانه حضور ندارد و فرصت مناسبی برای سرقت است.

 

دیگر فواید اقتصادی پرده هوشمند

این سیستم بر روی همان پرده‌های قبلی خانه شما سازگار می‌شود به همین دلیل نیازی نیست هزینه جدیدی را برای خرید پرده پرداخت کنید. همچنین برای انتخاب نوع پرده شما دچار محدودیت نمی‌شوید. برای مثال این سیستم با انواع پارچه پرده مانند توری، حریر، ساتن و … سازگار است. همچنین این سیستم بر روی پرده‌هایی که به شکل عمودی باز و بسته می‌شوند نیزقابل نصب است.

اما یکی از مهم‌ترین کارایی پرده هوشمند که نتیجه آن صرفه‌جویی در مصرف انرژی است را به شما توضیح می‌دهیم. اگر این سیستم به یک ترموستات هم وصل شود، با اندازه‌گیری دما در طول روز و تمامی فصول، رفتارهای مختلفی انجام می‌دهد. برای مثال در فصل تابستان و روشن شدن کولر این سیستم تشخیص می‌دهد که پرده‌ها را ببندد تا نور خورشید گرمای بیشتری را داخل فضا نکند و همچنین با این کار تا حدی از خروج هوای خنک کولر به بیرون جلوگیری می‌کند. اما در فصل زمستان رفتار آن متفاوت است. ممکن است در صورت تابش نور خورشید پرده‌ها را کنار بزند تا هوای خانه گرم شود. اما اگر تشخیص بدهد که نور خورشید نمی‌تابد، پرده‌ها را می‌بندد تا از خروج گرما به بیرون جلوگیری کند.

2 دیدگاه ها

  1. Mohammad گفت:

    خوبیه پرده هوشمند در فصل زمستان هستش. با رفتار خاصی که داره وقتی که نور خورشید می‌تابه پرده‌ها کنار می‌ره تا خانه رو گرم کنه، اما اگر تابش نور خورشید نباشه پرده‌ها بسته می‌شه تا از خروج گرما به بیرون جلوگیری کند.

    • حمید گودرزی گفت:

      پرده‌های هوشمند مدل‌های متفاوتی داره، که بعضی از آنها این کارایی که شما می‌فرمایید رو هم شامل می‌شود. در کل پرده هوشمند مزایا و کاربردهای فوق‌العاده زیادی داره.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *