کلید هوشمند را بیشتر بشناسید

Energy saving with smart home
صرفه جویی در انرژی با هوشمندسازی خانه
شهریور ۲۸, ۱۳۹۸
smarthome Innovations
نوآوری‌های هوشمندسازی ساختمان برای زندگی راحت‌تر
مهر ۳۰, ۱۳۹۸
نمایش همه
Learn more about the smart key

شما احتمالا با کلیدهای معمولی چراغ‌های قدیمی که در تاریکی مجبور به پیدا کردن آنها بودید آشنا هستید، اما شاید چیزی درباره کلیدهای لمسی هوشمند نمی‌دانید. خبر خوب: به محل مناسبی مراجعه کرده‌اید. کلید لمسی هوشمند همچنان به یک کلید لمسی چراغ اطلاق می‌شود، اما دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای است که به خودکارسازی خانه شما کمک می‌کند. آنها شباهت زیادی به کلیدهای سنتی دارند و در همان فضاهایی که کلیدهای سنتی نصب می‌شدند قرار می‌گیرند.

آنها از قابلیت اتصال به امواج راديويی برخوردار هستند كه به کلیدهای لمسی اجازه می‌دهد تا به يک شبكه اینترنت بی‌سيم وصل شوند و بخشی از کالاهای اينترنتی شما شوند. این باعث می‌شود دستگاه‌ها هوشمند شده و قابلیت برنامه‌ریزی یا کنترل صدا را دارا باشند.

طراحی آنها کمی پیچیده‌تر است. برخی ممکن است دارای دکمه‌های اضافی برای کنترل نورهای خاص باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است دارای سنسورهای اضافی یا نشانگرهای نوری باشند. کلیدهای هوشمند یک راهکار برای به روزرسانی کلیدهای هوشمند لمسی فعلی برق هستند که هر روزه از آنها استفاده می‌کنید و به طور معمول برای چراغ‌های داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مزایای استفاده از کلید هوشمند

برای درک بهتر نحوه عملکرد کلید هوشمند و این که آیا به آنها نیاز دارید یا نه، بیایید با مزایا و ویژگی‌های این کلیدهای هوشمند لمسی بیشتر آشنا شویم. توجه داشته باشید که سایر دستگاه‌های هوشمند مانند لامپ‌های هوشمند قابلیت‌های مشابهی را ارائه می‌دهند، اما اگر از لامپ‌های خود راضی هستید، استفاده از کلیدهای هوشمند لمسی مقرون به صرفه‌ترین راه حل برای شما خواهند بود.

 

کنترل کلید هوشمند به وسیله برنامه در گوشی

Smart key control

کلید هوشمند اغلب بر اساس نام تجاری با یک برنامه که در گوشی هوشمند نصب می‌شود، همراه هستند. می‌توانید برنامه آنها را نصب کرده و از آن برای کنترل چراغ خانه هوشمند خود استفاده کنید. این بدان معنی است که شما به لحاظ فنی مجبور نیستید که از سوئیچ لمسی استفاده کنید، حتی اگر به طور دستی عمل کنند. به عنوان مثال، اگر در تعطیلات هستید، می‌توانید چراغ خانه خود را روشن نگه دارید تا مردم فکر کنند کسی در خانه است.

 

قابلیت کاهش نور

کاهش نور به لامپ‌هایی که کنترل می‌کنید بستگی دارد، زیرا همه لامپ‌ها دارای قابلیت کاهش نور، به ویژه لامپ‌های CFL، نیستند. اما اگر چراغ‌های شما با این قابلیت سازگار باشند، اکثر کلیدهای لمسی‌ هوشمند دارای گزینه‌های کاهش نور برای کنترل روشنایی تا سطح مورد نظر شما هستند. نیازی نیست که یک دستگاه کاهش نور روی کلید موجود بر روی دیوار نصب کنید. نسخه‌های پیشرفته می‌توانند به طور خودکار روشنایی خانه را در طول روز تغییر دهند، به این ترتیب که هرچه فضای بیرونی تاریک‌تر شود، نور درون خانه بیشتر می‌شود.

 

کنترل لامپ هوشمند

شما می‌توانید هم لامپ‌های هوشمند و هم کلید هوشمند را از راه دور کنترل کنید، اما همچنین می‌توانید آنها را با روش‌های جالب بهم پیوند دهید. یک کلید هوشمند را برنامه ریزی کنید تا لامپ‌های هوشمند را از بیرون خانه خود روشن کنید و لامپ‌ها و همچنین چراغ‌هایی را که به آنها با سیم وصل می‌شوند را مدیریت کنید.

 

برنامه ریزی زمانی

بیشتر برنامه‌های کلید هوشمند همچنین به شما امکان می‌دهند که روشنایی خانه خود را برنامه ریزی کنید. این روشی متداول برای صرفه جویی در مصرف انرژی و فراهم آوردن راحتی بیشتر در خانه است: به عنوان مثال می‌توانید چراغ‌های خانه را از طریق این برنامه وقتی از محل کار به خانه می‌روید روشن کنید. یا به هنگام تعطیلات، روشنایی آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که احساس شود کسی درون خانه شما حضور دارد. این کار به منظور ایمنی انجام می‌شود.

 

سنسورها

همه انواع سوئیچ هوشمند سنسور ندارند، اما بسیاری از آنها این قابلیت را دارند. دو مورد متداول برای سنسورهای حرکتی وجود دارند که می‌توانند حرکت را تشخیص داده و به طور خودکار چراغ‌ها را روشن کنند، معمولا در ساختمان‌های اداری برای صرفه جویی در مصرف انرژی از سنسورهای لمسی که به عنوان روشی مدرن، برای روشن کردن چراغ و کنترل کاهش نور استفاده می‌شود. اگر علاقه‌مند به آشنایی با سنسورهای حرکتی هوشمند هستید با ما در مقاله مربوطه همراه باشید.

 

ادغام با تنظیمات پیشرفته‌تر

کلید هوشمند خود را به یک اکوسیستم کامل از دستگاه‌های هوشمند متصل کنید و به سرعت متوجه خواهید شد که آنها می‌توانند از راه‌های مختلفی با یکدیگر در تعامل باشند. می‌توانید با چراغ‌های خود صحنه‌ای ایجاد کنید که حاصل از عملکرد خودکار چندین دستگاه هوشمند به طور همزمان است. به عنوان مثال، می‌توانید چراغ‌های خود را از طریق کلید به یک سنسور حرکت از راه دور متصل کنید، تا هنگام شناسایی حرکت، چراغ‌ها را روشن کند. چشم اندازهای کوچکی مانند این می‌توانند شیوه استفاده از چراغ‌های شما را تغییر دهند.

 

سازگاری با سیستم عامل‌ها

کلیدهای هوشمند مدرن با بسیاری از سیستم عامل‌های مختلف سازگار هستند و امکان ایجاد چشم اندازهای اضافی، دستورات صوتی و امکان کنترل کلید و سایر دستگاه‌ها از طریق برنامه را فراهم می‌کنند. هنگام خرید کلید هوشمند، بسته به آنچه که شما ترجیح می‌دهید، می‌توانید سازگاری با Amazon Alexa، Assistant Google، Apple HomeKit، Wink، Next یا IFTTT را بررسی کنید.

 

نکته‌ای در مورد سیم کشی

کلید هوشمند هنگام نصب، نیاز به یک سیم اتصال زمین (ارت) دارند. این برای خانه‌های معمولی ​​مشکل ساز نیست، زیرا سیم‌های ارت در کلید اکثر خانه‌های مدرن که در چند دهه اخیر ساخته شده‌اند گنجانده شده است. با این حال، اگر خانه شما دارای کلید قدیمی است، یا اگر با سوییچ‌هایی که سیم ارت ندارند نوسازی شده است، ممکن است نتوانید از سوییچ‌های هوشمند استفاده کنید. در این حالت، بهتر است به جای آن از لامپ‌های هوشمند بهره‌مند شوید که فقط به سوکت‌های مناسبی برای نصب نیاز دارند.

در برخی موارد، بار الکتریکی نیز ممکن است، مانند دستگاه‌های کاهش نور پیچیده‌تر، مسئله ساز باشد. اگر این مسئله برای شما جای نگرانی دارد، اطمینان حاصل کنید که کلید هوشمندی را انتخاب کنید که با فاز مورد نظر شما سازگار است، بنابراین می‌توانید از لامپ‌های ال ای دی فعلی خود استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *