آشنایی با کنترل دما در خانه هوشمند

Smart hotel features
ویژگی‌های هتل هوشمند را بشناسید
بهمن ۱۸, ۱۳۹۷
Solar power generation system
آشنایی با سیستم تولید برق خورشیدی در خانه هوشمند
اسفند ۶, ۱۳۹۷
نمایش همه
Intelligent home temperature control

تنظیم بودن دمای محیط خانه برای هر شخصی تعریف متفاوتی دارد. اما اگر این کار را به سیستم‌های هوشمند بسپاریم خوب از پس آن برمی‌آیند. امروزه کنترل و نحوه صرف انرژی مسئله مهم و حیاتی برای همه ما به حساب می‌آید. درست مصرف کردن با صرفه جویی هر دو یک هدف را دنبال می‌کنند اما باهم تفاوت‌هایی هم دارند. شما با داشتن سیستم کنترل دما در خانه هوشمند خود، هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده‌اید و هم مصرف صحیحی از انرژی‌های گرمایشی و سرمایشی با بیشترین بهره‌وری داشته‌اید. برای آشنایی بیشتر با ویژگی خانه هوشمند با ما همراه باشید.

حتما برایتان اتفاق افتاده که بعد از خارج شدن از منزل یادتان بیفتد که وسایل سرمایشی یا گرمایشی را خاموش نکرده‌اید. زندگی شهری امروزی قاتل زمان‌هاست. لحظه‌ای غفلت یک فرصت را از ما دور می‌کند. به همین خاطر زمان برگشت به منزل و خاموش کردن وسایل را نداریم. اما بهترین کار داشتن یک سیستم کنترل دما در خانه هوشمند‌مان است. خیلی راحت توسط گوشی هوشمند خود دمای منزل را چک می‌کنیم و از اتفاق‌های ناشی از روشن ماندن آن‌ها جلوگیری می‌کنیم.

شما برای کنترل دما از راه دور به یک اپلیکیشن که توسط شرکت مبنا اسمارت هوم معرفی می‌شود نیاز دارید. بعد از نصب امکان مشاهده و تنظیم دستی سیستم هوشمند کنترل دما در دستان شماست.

 

مزایای وجود سیستم کنترل دما در خانه هوشمند

با کنترل کردن دما آن هم به صورت هوشمندانه در خانه، کاهش هزینه‌های مصرف برق شهری تا چهل درصد را شاهد می‌شوید؛ چرا که وظیفه این سیستم کنترل کردن میزان دمای محیط است. به محض این که دما بیش از حد کم یا زیاد شود، به صورت خودکار وسیله ‌های گرمایشی یا سرمایشی که معمولا با برق کار می‌کنند را خاموش می‌کند.

از صرفه‌جویی در مصرف برق گفتیم؛ با این سیستم صرفه‌جویی در مصرف آب هم انجام می‌شود. اگر در منزل کولر آبی استفاده می‌کنید، به کمک سیستم هوشمند کنترل دما، امکان خاموش کردن کولر را هم دارید. یک تیر و دو نشان!

برای کنترل دما در خانه هوشمند و تغییرات آن هم به صورت دستی امکان انجام آن را دارید و هم به صورت اتوماتیک؛ در واقع سیستم به صورت هوشمندانه تغییرات دما در محیط را متوجه می‌شود و بر اساس آن پاسخ می‌دهد. به طور مثال زمانی که دمای منزل بیش از حد گرم شده باشد، سیستم با دادن هشدار شما را متوجه این امر می‌کند. البته اگر هوشمندی این سیستم در سطح بالاتر باشد، به صورت خودکار وسیله گرمایشی خانه هوشمند را خاموش کرده و اجازه معتدل شدن دمای محیط را می‌دهد.

یک مزیت بزرگ که شک ندارم خیلی از ما به آن نیاز داریم؛ در فصل زمستان قبل از رسیدن به خانه، فقط به یک محیط گرم نیاز داریم. شما با داشتن این تکنولوژی، قبل از رسیدن با کمک گوشی خود می‌توانید دمای محیط را گرم کنید و با ورود به منزل، با سرما خداحافظی کنید.

از این سیستم می‌توانید برای کنترل دما اتاق‎ها استفاده کنید؛ و این یعنی قابلیت کنترل چندگانه از سیستم هوشمند. در نتیجه نیازی به خرید چند دستگاه ندارید.

 

اهمیت کنترل دما در اتاق خواب کودک

اگر صاحب فرزند شده‌اید یکی از دغدغه‌های روزمره شما کنترل دمای اتاق خواب کودک‌تان است. بدن کودک حساس‌تر از بدن بزرگسال است. با گرم شدن هوا امکان گرمازدگی کودک بالا می‌رود. همچنین وقتی بدن کودک زیادی گرم شود و سیستم سرمایشی را روشن کنید امکان مریض شدن کودک بالا می‌رود. نقطه مقابل این موضوع، سرد شدن اتاق خواب کودک است. با داشتن سیستم کنترل دما در خانه هوشمند خود این دغدغه را از خود دور کنید و بیشتر مراقب سلامتی کودک دلبند خود باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *