سیستم گرمایش و سرمایش در هتل هوشمند

Smart curtain
کارایی پرده هوشمند را می‌دانید؟
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸
Fire Alarm Systems
معرفی سیستم اعلام حریق هوشمند
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸
نمایش همه
Smart Hotel Heating System

هتل هوشمند به معنای واقعی با آن چیزی که ما تصور می‌کنیم بسیار متفاوت است. در هتل‌های هوشمند تمامی امکانات برای راحتی و آسایش شما به وجود آمده‌اند که طعم تکنولوژی را در آن بچشید. حتما فکر می‌کنید که هوشمند کردن خانه یا هتل به کمک سیستم گرمایش و سرمایش هزینه‌های گزافی دارد. اشتباه هم فکر نکرده‌اید اما ویژگی‌های هتل هوشمند را بشناسید تا از نتایج آن با خبر باشید، و متوجه مزیت استفاده از آن خواهید شد. بنابراین شاید به یکباره ملزم به پرداخت هزینه زیادی شوید؛ اما پس از آن، در بسیاری از هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد شد.

سرما و گرما دو موضوع هستند که احساس هر شخص نسبت به آن متفاوت است. این که افراد در چه درجه حرارتی احساس خوبی دارند اصلا قابل حدس نیست. هر فردی با توجه به سیستم بدنی خود می‌تواند تشخیص دهد که بیشتر طرفدار گرما است یا سرما. این که در فضایی قرار بگیریم که همه چیز تحت کنترل ما باشد، بسیار هیجان‌انگیز است.

این قدرت را داشته باشیم که درجه حرارت محیط را طبق خواسته خود تنها با لمس یک دکمه روی پنل هوشمند تغییر دهیم و مطابق میل خودمان تنظیم کنیم دیگر در فیلم‌های تخیلی نیست. با پیشرفت علم داشتن این امکانات دیگر آرزوی دوری نیست. شما می‌توانید در هتل هوشمند، سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند داشته باشید.

البته می‌توانید این سیستم را در خانه هوشمند خود هم داشته باشید. باید بدانید که داشتن چنین سیستمی هزینه‌های شما را هم تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. این موضوع خود یکی از بهترین مزیت‌های داشتن سیستم هوشمند گرمایش و سرمایش در هتل یا خانه هوشمند است.

 

مزیت‌های داشتن سیستم گرمایش و سرمایش در هتل هوشمند

شما با داشتن این سیستم از انجام کارهای فیزیکی راحت می‌شوید. برای مثال در صورت احساس سرما تنها با زدن یک دکمه سیستم گرمایشی را روشن می‌کنید و منتظر می‌شوید که فضای اتاق گرم شود و به دمای مطلوب برسد. این تنظیم دما هم می‌تواند طبق خواسته شما باشد و هم طبق برنامه‌ای پیش رود.

این سیستم دائم در حال سنجش دمای محیط است. در صورتی که دمای محیط بالا رود، سیستم گرمایشی را خاموش می‌کند. همچنین در صورتی که محیط خنک شود سیستم سرمایشی را خاموش می‌کند. این موضوع باعث می‌شود از قبض‌های سرسا‌آور برق در امان باشید. همچنین می‌توانید این سیستم را مطابق آب و هوای مورد پسند گیاهان آپارتمانی خود تنظیم کنید. برای مثال محیط برای ساعاتی گرم یا سرد شود. و اما یک مزیت دیگر، این است که شما به کمک این سیستم هوشمند می‌توانید در فصل گرم تابستان، پیش از ورودتان به منزل سیستم سرمایشی را روشن کنید که با ورود خود، هوای خنک انرژی دوباره‌ای به شما ببخشد.

 

چگونگی عملکرد سیستم‌های هوشمند گرمایشی و سرمایشی

در ابتدا باید بدانیم که این سیستم چگونه کار می‌کند تا از مزیت‌های آن باخبر شویم. این سیستم‌ها دارای پنل‌هایی هستند که داخل آن‌ها ترموستات نصب شده است. این ترموستات‌ها دمای هوای محیط خود را می‌سنجند و طبق آن پاسخ می‌دهند. بنابراین با داده‌هایی که از طریق ترموستات‌ها به دست می‌آورند می‌توانند دمای محیط را تنظیم کنند. همچنین شما می‌توانید به صورت دستی دمای مورد نظر خود را از طریق پنل‌های هوشمند تنظیم کنید.

اما هتل یا خانه‌های هوشمند اگر شامل سیستم ورود و خروج هوشمند باشند، بسیار کارآمدتر هستند. برای مثال این سیستم در صورت حضور نداشتن افراد در داخل خانه یا هتل، برای صرفه‌جویی و عمر بیشتر دستگاه‌ها، سیستم گرمایش و سرمایش را خاموش می‌کنند. این یعنی استفاده بهینه از وسایل! در هتل هوشمند شما همواره گزارشی از سیستم‌های مختلف نصب شده در اتاق در اختیار خواهید داشت که به کمک آن اطلاعات می‌توانید کنترل دمای محیط خود را در دست بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *